Vijesti i događanja
tri najnovije vijesti

 

 

PRIMANJE U VIJEĆNICI ZA MLADE
U srijedu 14. siječnja u prepunoj dvorani Vijećnice grada Rijeke uručene su nagrade Saveza. Riječ je o programu koji je rezultat rada Saveza inovatora PGŽ Rijeka i IN kluba u 2014. godini.

2015-01-18 | doznaj više

LJETNA ŠKOLA ELEKTRONIKE
Program je namijenjen učenicima osnovnih škola od 3 do 8 razreda i početnim razredima srednjih škola. Ljetna škola elektronike tradicionalno okuplja mlade koji žele naučiti nešto novo u području elektronike, koji žele savladati osnovne tehnike rada s lemilicama, ali od kojih će neki ostati u inventivnom radu i ubuduće, a najbolji u projektu »Moje sutra« . Inače se program odvija već devet godina i ima uvijek znatan interes mladih.

2013-07-02 | doznaj više

Svečano primanje učenika u domu kulture Čavle
Primorsko goranska županija je u petak 14. 06.2013. u domu kulture Čavle organizirala tradicionalno svečano primanje za učenike osnovnih i srednjih škola i njihove mentore, prvonagrađene na natjecanjima znanja, smotrama i sportskim natjecanjima na državnoj i međunarodnoj razini u školskoj godini 2012./2013.

2013-06-20 | doznaj više

Pregled svih objavljenih vijesti »

INOVA MLADI

RIJEČANI PREUZELI NAGRADE SA IZLOŽBE "INOVA MLADI"

 

Jučer su predstavnici Saveza inovatora Primorsko-goranske županije, In kluba inovatora Rijeka, Elektroindustrijske i obrtničke škole Rijeka, Srednje škole za elektrotehniku i računalstvo Rijeka i Tehničke škole za strojarstvo i brodogradnju Rijeka preuzeli nagrade sa svečane podjele nagrada sa izložbe INOVA MLADI koja se održavala u Zagrebu 04.05.2013.

 

U Republici hrvatskoj najveća izložba inovacija mladih, koja redovito od 2001.godine okuplja sva dostignuća mladih zagrebačkih inovatora uz goste iz cijele Hrvatske i prijatelje iz inozemstva. INOVA-MLADI je program Saveza inovatora Zagreba, Fakulteta strojarstva i brodogradnje, Saveza udruga pedagoga tehničke kulture Zagreba, Udruge inovatora Fakulteta strojarstva i brodogradnje i zagrebačkih udruga mladih inovatora s ciljem da velikom izložbenom manifestacijom potaknu daljnji razvitak inovatorstva mladih.

Na izložbi se okupljaju svi učenici osnovnih, srednjih škola i studenata koji u nastavnom programu ili izvannastavnim aktivnostima u školama, udrugama inovatora, na fakultetima ili u slobodnom vremenu stvaralačkim radom izražavaju svoje kreativne sposobnosti.



Iz naše županije sudjelovala je Elektroindustrijska i obrtnička škola, Srednja škola za elektrotehniku i računalstvo Rijeka, Škola za primijenjenu umjetnost Rijeka, Tehnička škola za strojarstvo i brodogradnju Rijeka , OŠ "Srdoči" Rijeka, OŠ "Sveti Matej", Viškovo, Udruga tehničke kulture "Žurkovo" i Udruga inovatora "Šterika" Praputnjak.

 

Nagrađeni radovi iz Rijeke u organizaciji IN kluba inovatora Rijeka su:

 

ZLATO

 

1. ime i prezime učenika: RENATO MRŠIĆ

rad: " E FIĆO "

mentor:BORIS CAPUT

škola:ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

 

 

 

2.ime i prezime učenika: SREĆKO MIHELIĆ i DAMJAN MIHELIĆ

rad: "UREĐAJ ZA SKUPLJANJE MATIČNE MLJEČI"

mentor: KATICA ANDROŠEVIĆ

škola: OŠ. Sveti Matej", Viškovo

 

 

3.ime i prezime učenika: PAOLO ŠKULIĆ

rad: "ROBOT MIJEŠA CEDEVITU"

mentor: ZLATKO CAPIĆ

škola:TEHNIČKA ŠKOLA ZA STROJARSTVO I BRODOGRADNJU RIJEKA

 

 

4. ime i prezime učenika: ENA PRISPILOVIĆ, NIKA PIŠKULIĆ,

BRUNA POHL,

ROBERTA CETINA, MATEO JURČIĆ, LUCIJA BRAVIĆ,

SAMANTA GRUBIŠA,

RONI KOSTADINA, KATARINA SINKOVIĆ i SARA PREGEL

rad: "DRŽAČ UREDSKOG PRIBORA U OBLIKU KUĆICE"

mentor: INES MILČIĆ

 

 

5. ime i prezime učenika: ŽELJKO RUKAVINA

rad: " ROBOTSKA KOLICA UPRAVLJANA SMARTPHONOM"

mentor: TOMISLAV MATIĆ i MIHOVIL MATEJČIĆ

škola:UDRUGA INOVATORA "ŠTERIKA" Praputnjak

 

 

6. ime i prezime učenika:ALEN ŽLIMEN

rad: "ZAPPER F2"

mentor:RUŽICA KAMENJAŠEVIĆ

škola:SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTROTEHNIKU I RAČUNALSTVO RIJEKA

 

SREBRO

 

 

1. ime i prezime učenika: DAVID BAČNAR

rad: " POKRETANJE TROFAZNOG ASINKRONOG MOTORA"

mentor:KREŠIMIR MANCE

škola:SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTROTEHNIKU I RAČUNALSTVO RIJEKA

 

 

2.ime i prezime učenika: DAVOR BUTORAC

rad: " STUPNI LED NOSAČ CVIJEĆA"

mentor:DRAGO KRAJINA

škola:ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

 

 

 

3. ime i prezime učenika: SEBASTIJAN ŽEŽELIĆ, METEJ PANDŽIĆ

i MILAN VUCELIĆ

rad: " STROJ ZA MLJEVENJE VOĆA I POVRĆA"

mentor: ENIS VIŠO

škola:TEHNIČKA ŠKOLA ZA STROJARSTVO I BRODOGRADNJU RIJEKA

 

 

4. ime i prezime učenika: IVAN SULOVSKY i MIHOVIL TOMAŠIĆ

rad: " PRAMČANA SEKCIJA PUTNIČKOG BRODA"

mentor: MARIJA MARAČ

škola:TEHNIČKA ŠKOLA ZA STROJARSTVO I BRODOGRADNJU RIJEKA

 

 

5. ime i prezime učenika: IVAN PEŠUT

rad: " PRIRUČNA TOKARILICA"

mentor: BORIS CAPUT

škola:UDRUGA INOVATORA "ŠTERIKA" Praputnjak

 

 

BRONCA

 

 

1. ime i prezime učenika:MATEO BRNIĆ i MATEO DORIČIĆ

rad: " DIDAKTIČKA CNC GLODALICA"

mentor: BORIS CAPUT

škola:ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

 

 

2. ime i prezime učenika: FRANKO KRSTAČIĆ, HARIS HOROZOVIĆ

i FILIP ANDRAŠIĆ

rad: "DIDAKTIČKA SLAGALICA"

mentor: ĐORDANO BUCCI i SERĐO JADRIĆ

škola:TEHNIČKA ŠKOLA ZA STROJARSTVO I BRODOGRADNJU RIJEKA

 

3. ime i prezime učenika: AMMAR MUMINOVIĆ

rad: "POJAČALO 200W"

mentor:RUŽICA KAMENJAŠEVIĆ

škola: SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTROTEHNIKU I

RAČUNALSTVO RIJEKAI

UDRUGA TEHNIČKE KULTURE "ŽURKOVO"

 

 

 

4. ime i prezime učenika: DOMINIK SALAJ

rad: " PODSJETNIK ZA NEUPALJENA SVJETLA"

mentor:ALČEO SPETIĆ

škola:OŠ SRDOČI" RIJEKA

 

 

POSEBNA NAGRADA: za najboljeg izlagača- gosta dobila je: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

 

 

Savez inovatora PGŽ